...
Praha - Lipence
Praha - Lipence

Zprávy pro občany

upozorneni

Zavřená knihovna

Datum: 7. 8. 2020

V pátek 14. 8. 2020 bude místní knihovna uzavřena

czechpoint

CZECH POINT

Datum: 6. 8. 2020

Z důvodu dovolené referentky ÚMČ nejsou od 12. 08. do 21. 08. 2020 k dispozici služby CZECH POINTU

dopravní omezení

DOČASNÁ ZMĚNA DOPRAVNÍHO OMEZENÍ NA STRAKONICKÉ

Datum: 29. 7. 2020

Stavba nového mostu na Zbraslavi, který spojuje ulice Za Opusem a K Výtopně, se dostává do další fáze. Práce si v následujících dnech vyžádají dočasné omezení dopravy v pravém jízdním pruhu.

Mobilní rozhlas

Co je nového v Mobilním rozhlase

Datum: 23. 7. 2020

V souvislosti se zlepšováním informovanosti obyvatel MČ Praha–Lipence dlouhodobě propagujeme a zavádíme v naší městské části novou službu – Mobilní rozhlas. Nově Vás tak téměř okamžitě můžeme informovat o aktuálním dění. A co přináší za výhody?

Zeleň v ulicích

Upozornění pro vlastníky pozemků

Datum: 20. 7. 2020

Dovolujeme si upozornit vlastníky přilehlých pozemků k pozemkům pozemních komunikací na problematiku přerostlé zeleně, která zasahuje do průjezdného profilu komunikací, znemožňuje rozhled v křižovatkách komunikací a snižuje bezpečnost provozu na komunikacích.

Volná místa na sportovní aktivity

Datum: 17. 7. 2020

Oddíl sportovní gymnastiky TJ Sokol Žižkov II pořádá pro své členy sportovní soustředění. Jelikož letos nebyla kvůli strachu z epidemie pronajata sokolovna ve východních Čechách, rozhodli se uspořádat soustředění na okraji Prahy u Berounky. Proto nabízí na poslední chvíli možnost účasti na sportovních aktivitách i dětem z okolí (Lipence, Kazín, Černošice, Mokropsy, Jíloviště, Radotín, Zbraslav, Dobřichovice atd.), které mají v okolí vlastní ubytování. Sportovní aktivity i trenérské vedení nabízíme zcela zdarma. Více informací v letáčku.

Na Lhotkách

Rekonstrukce ulice Na Lhotkách

Datum: 15. 7. 2020

Skoro jako evergreen se nám jeví zprávy o rekonstrukci ulice Na Lhotkách. Bohužel firma CETIN dosud nezačala s překládkou kabelů, která musí dalším pracem předcházet. Nejnovější informace z dnešního dne jsou, že CETIN má hotovou projektovou dokumentaci a začíná běžet 4 týdenní lhůta oznámení o výpadku služeb. Samotná překládka bude trvat další 2-3 týdny a mezitím budou pokračovat práce na opěrných gabionových stěnách.
Předpokládaný termín dokončení se tedy opět posouvá, na 30. října 2020.
Velmi se omlouvám obyvatelům, jichž se stavba bezprostředně dotýká. Prachu a hluku si užili za uplynulý rok dost a dost a bohužel to stále ještě nekončí. Obzvláště ti, kteří jsou vystaveni víření prachu, když kolem nich jiní bezohledně pospíchají ve svých autech, už jsou unaveni nekonečným příběhem. Každá stavba si s sebou přináší různé komplikace a prodloužení, zde to navíc zkomplikovala koronavirová krize.
Věřím, že toto posunutí je již poslední a nic dalšího do stavby nezasáhne.

Anketa zpravodaje

Vyhodnocení ankety o PDF náhledu zpravodaje

Datum: 9. 7. 2020

V minulém týdnu jsme vás oslovili s anketou, zda by jste měli raději elektronický zpravodaj v jednostránkovém nebo dvoustránkovém náhledu. Zde je její vyhodnocení.

Trojúhelník

Postřik polí

Datum: 30. 6. 2020

Upozorňujeme občany, že dnes 30. 6. 2020 bude na polích v okolí Lipenců probíhat postřik.

zpravodaj

Úspěch Lipeneckého zpravodaje

Datum: 29. 6. 2020

Lipenecký zpravodaj se zúčastnil soutěže o nejlepší radniční periodikum. V kategorii 2 – 10 tis. obyvatel jsme se v krajském kole umístili na 3. místě. V soutěži s celostátní účastí se naše periodikum umístilo na 17. místě z 69 účastníků, jedná se tedy o kvalitní a výborně hodnocený zpravodaj.

Zobrazeno 1-10 ze 181

Užitečné odkazy